Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zakupy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zakupy. Pokaż wszystkie posty
Gąbka Konjac w kształcie serca - Aliexpress

Gąbka Konjac w kształcie serca - Aliexpress


Zanim zaczęłam pisać ten wpis, obejrzałam sobie filmik na temat oryginalnych gąbeczek Konjac. Czy naprawdę te tanie gąbeczki z Ali są takie złe jak kiedyś ktoś napisał w komentarzach na Instagramie? Przekonajmy się. Z pewnością znajdzie się wiele osób, które się ze mną nie zgodzą bądź zgodzą, ale to jedynie moje zdanie i na moim przykładzie sprawdzone. Co prawda z oryginałem nie miałam do czynienia - raz zamówiłam w internetowym sklepie Kontigo gąbeczkę, ale nie uważam by była oryginalna. 

Z tego co się dowiedziałam oryginalne gąbeczki nie kruszą się po pewnym czasie, twardnieją na kamień i mają jakby żelową/gładką "konstrukcję" po namoczeniu wodą. Jeżeli chodzi o tą z Kontigo to zaczęła się kruszyć i zrobiła się w niej dziura, więc wg informacji, które mam na pewno nie jest to oryginał, choć jej powierzchnia była gładka, ale też nie twardniała jakoś szczególnie mocno. 


A jak jest z serduszkiem Fulljijon Konjac z Aliexpress? Jak dla mnie jest w porządku i bliżej mu do oryginału. :) Dlaczego? Jak wyschnie robi się twarda jak mały kamień! Sporo rośnie po namoczeniu w wodzie. Jej powierzchnia po namoczeniu może nie jest tak idealnie gładka, ale nie podrażnia, nie robi krzywdy! Mi się przynajmniej nigdy nie zdarzyło! Po użyciu tej gąbeczki mam gładszą i delikatniejszą skórę, więc gąbeczka się sprawdza do mycia twarzy. Zastanawiam się teraz też nad zakupem jakiejś do reszty ciała. Moim zdaniem można zainwestować. :) Nadaje się zarówno do demakijażu jak i do mycia twarzy tylko trzeba to dobrze zrobić, a szczególnie dokładnie wypłukać gąbkę!

Gąbeczka po 2 miesiącach, nienamoczona. 


Z YT też dowiedziałam się że różne kolory Konjac odpowiadają różnym dodatkom, typu węgiel aktywny, glinka czerwona czy rumianek. Pewnie w tych z Ali jest tylko barwnik, ale jeśli ktoś nie zważa na takie rzeczy jak ja i barwniki mu nie przeszkadzają i inne rzeczy to spokojnie tą gąbeczkę można kupować, zwłaszcza, że nie jest droga! Ja za swoją dałam 0,67 $, czyli ok 2,50 zł.  
Ma swój mały minus - bardzo długo nasiąka wodą, a to jest niezbędne do tego by przypadkiem nie podrażnić sobie skóry! Muszę też wypróbować opcję z dezynfekcją i wrzucić ją do gorącej wody - do tej pory bałam się to zrobić, bo myślałam iż zniszczeje...



Jeśli chodzi o kształt, jest wygodny, dobrze się gąbeczkę trzyma w ręku, a sznureczek nie tylko służy do zawieszenia Konjaca, ale i przydaje się podczas mycia. :) Ja sobie zakręcam na ręku, bo ze mnie straszna niezdara i wszystko mi leci z rąk, więc gąbka ma zabezpieczenie i ani razu nie wypadła mi z rąk. :) Gąbeczki Konjac powinno się ponoć suszyć nad grzejnikiem lub w przewiewnym miejscu - przyznam, że nie dostosowałam się do tego i wieszam moją gąbusię w łazience na haczyku (również z Ali), co prawda czasem nie zdąży wyschnąć czasami, ale jak na razie nic się z nią nie dzieje. Ponoć zdarzają się przypadki, że pleśnieją w środku trzymane pod prysznicem, ale nie wiem jaka marka. Ta na szczęście jest ok, a używam ją już ponad 2 miesiące. 

Na koniec parę słów ogółem o gąbkach Konjac (jeśli chodzi o tą to nie mam pewności czy jest też z takiego źródła):
"Amorphophallus konjac to bylina pochodząca z Azji. Rośnie dziko w górach i jest rośliną posiadająca odczyn zasadowy. Zawiera wiele naturalnych składników odżywczych, witamin i minerałów, takich jak np. białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, witaminy: A, E, D, B1, B6, B12, witamina C i kwas foliowy. Konjac to w 97% woda i 3% błonnik roślinny.
W Japonii konjac jest znany od ponad 1500 lat. Pierwotnie był stosowany jako lek ponieważ odkryto jego właściwości zdrowotne. Następnie doceniono jego wyjątkowe właściwości w pielęgnacji delikatnej skóry.
Gąbki Konjac są najbardziej delikatnym i skutecznym produktem do oczyszczania skóry. Przeprowadzane badania w Japonii wykazały iż Gąbki Konjac oczyszczają skórę głęboko bez uszkodzenia skóry i czynią to bardziej efektywnie niż normalne myjki a nawet gąbki morskie."
A poniżej gąbka Konjac Ecotools z Kontigo:

No i to chyba wszystko. ;) A Wy korzystaliście z gąbek Konjac? Jeśli tak to mieliście styczność z oryginałem czy raczej nie koniecznie? Jak się sprawdziły? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. :) Jeśli chcecie podam link z którego kupowałam, wystarczy do mnie napisać. :)

Ocena: Pozytywna
Cena: od ok 0,60 $ (czyli 2,50 zł)
 i więcej w zależności od aukcji

Pozdrawiam,
Janettt 

Zakupy Aliexpress - uchwyt rowerowy na telefon

Zakupy Aliexpress - uchwyt rowerowy na telefon


Ostatnimi czasy robię dużo zakupów na Aliexpress. Jednym z gadżetów, który kupiłam był plastikowy uchwyt na telefon z mocowaniem do roweru w kolorze czarnym. Z racji, że dużo jeździmy z Adamem z aplikacją Endomondo to bardzo przydatny gadżet.
Uchwyt kupiłam za $ 3.03 na aktualny kurs to jakieś 10.80 zł. Oczywiście wysyłka bezpłatna. Paczka szła standardowo ok. miesiąca. 


Trzymadło jest wykonane z plastiku, ale mimo to trzyma się dobrze. Nie rozpadł się zważywszy na moje wywrotki na górkach podczas zjazdów. Jeżeli chodzi o mocowanie to zacisk trzyma dobrze. Od spodu jest pokrętło od rozkręcania trzymadła do telefonu, a drugie służy do zaciskania tego pierwszego. Kolejne zaś ma usztywnić całość by się nie przekręcało - teoretycznie jego obrotowość wynosi 360st. Aż tak go nie obracałam, bo jednak boję się,  że coś urwę, a do tego mam niesamowity talent. ;) Mimo tego "zacisku" i tak uchwyt potrafi się obrócić, ale nie przeszkadza to w jeździe czy korzystaniu z telefonu podczas jazdy. Mogę zatem polecić ten uchwyt posiadaczom cienkich i długich smartfonów, ponieważ ucheyt utrzymuje te same proporcje długości i szerokości. Mój Sony Xperia Z1 Compact z łatwością się mieści tak jak tymczasowy LG P700, ale w tym drugim niestety guzik "POWER" jest w tak niefortunnym miejscu, że nie da się inaczej odblokować telefonu jak podłużnym przyciskiem "MENU" u dołu telefonu. Dobrze, że chociaż tak się da. Natomiast mój stary LG E430 jest krótszy od pozostałych, a dodatkowo mam na nim gruby pokrowiec przez co telefon się nie mieści/jest za krótki. Zatem uchwyt niestety służy tylko do trzymania cienkich i długich smartfonów.


      Zacisk całego uchwytu można zamocować do steru o średnicy między 22mm-38mm. U mnie oczywiście nie było żadnego problemu. Sam zacisk na ster jest na śrubkę z plastikowym łepkiem, której obawiałam się, że nie wytrzyma lub będzie się odkręcać. Mimo obaw po wielu kilometrach zacisk wciąż jest na swoim miejscu.

Źródło: Aliexpress

      Wymiary uchwytu bez rozkręcania co ok. 6x12cm, po maksymalnym rozkręceniu 9x18cm. Obsługa i montaż tego gadżetu są banalnie proste. Każdy by sobie poradził.

Reasumując, za tak niewielką kwotę mamy naprawdę niezły uchwyt do telefonu na rower.

PLUSY:
Ø łatwy montaż i demontaż
Ø łatwa regulacja kąta nachylenia
Ø w miarę lekki
Ø poręczny
Ø nie przeszkadza w trakcie jazdy
Ø wygodny
Ø wytrzymały
Ø nie rysuje telefonu
Ø dobrze trzyma telefon
Ø deszcz nie stanowi dla niego problemu.

MINUSY:
Ø nie do każdego telefonu (w niektórych może zasłaniać przycisk "POWER", tylko do długich i cienkich)
Ø czasami ciężko jest kręcić pokrętłami (zwłaszcza spoconymi rękami). 


      Myślę, że niektórych zachęcę do kupowania na Ali. Oczywiście zakupy tam trzeba robić z głową. Ja wciąż się uczę tam kupować, bo często jestem stawiana w nowej sytuacji jak ostatnio z otwieraniem sporów. Ale to nie jest takie straszne jak wygląda. Nie trzeba znać dobrze języka angielskiego, by robić tam zakupy. Wystarczy translator, który, np. pojawia się w przeglądarce (GOOGLE CHROME) lub zwykły tłumacz gdzie bez problemu mniej więcej zostanie przetłumaczony tekst.
      Oczywiście gdyby ktoś potrzebował pomocy to nią służę, mogę pomóc przy zamawianiu, a nawet zamówić dla kogoś to żaden problem. W razie zainteresowania proszę o kontakt. :)
      Mam nadzieję wpis Wam się podobał. Jeżeli chcecie więcej takich wpisów to piszcie. Zamówiłam już sporo na Ali, więc mam o czym pisać. :)

Pozdrawiam,
Janettt
GOLDEN ROSE VELVET MATTE POMADKA MATOWA SZMINKA 29

GOLDEN ROSE VELVET MATTE POMADKA MATOWA SZMINKA 29

GOLDEN ROSE VELVET MATTE POMADKA MATOWA SZMINKA 29

Hej!

Jakiś czas temu na ezebra.pl kupiłam parę rzeczy w tym tą pomadkę, którą jeśli się przyjrzeliście mogliście zobaczyć na zdjęciu we wpisie TUTAJ. Opis też znalazł się na moim profilu na dresscloud.pl

Jak już na DC wspominałam mojemu Adamowi przypadł ten ciemny kolor na moich ustach, a jest to pierwszy mój aż tak ciemny odcień, więc początkowo ciężko było się przyzwyczaić. ;) 

Informacje o pomadce na stronie:
"Matowa pomadka do ust Velvet Matte tworzy na ustach aksamitne wykończenie.


Wysoka zawartość pigmentów oraz długotrwała formuła sprawia, że pomadka długo utrzymuje się na ustach.

Idealnie się rozprowadza, a dzięki zawartości składników nawilżających oraz wit. E dodatkowo odżywia i nawilża usta.



Paleta zawiera bogatą gamę barw od klasycznej czerwienie po odcienie nude.

stan produktu: fabrycznie nowy
data ważności: 2 lata lub 18 miesięcy od otwarcia
opakowanie: 4.2 g
10,39 zł / szt.
 brutto + koszty wysyłki"

źródło ezebra.pl



















Co ja o niej powiem? Pomadka faktycznie nawilża, a usta są mięciutkie i delikatne. Do tego pachnie jak pomadka ochronna. Jak dla mnie jest świetna i inne kolory mam nadzieję też u mnie zagoszczą. 
Co prawda moje usta są nierówne, ale pod nią tego nie widać. Moje "rozlane" usta przy kącikach nie rzucają się w oczy. Nie skleja ust jak, np. matowy błyszczyk Bell mojej siostry. Kolor trzyma się dość długo. Testowałam go w pracy w ekstremalnych warunkach - w pracy mam styczność z azotem więc suchość niestety daje o sobie znać (widać to na zdjęciu mojej dłoni). Na szczęście pomadka nawilża i jest super. Choć po 8 godzinach (bez poprawiania) kolor był niewidoczny to w rowkach na ustach jeszcze resztki były. Myślę, że w normalnych warunkach wytrzymała by spokojnie 8 godzin bez resztek w rowkach.
Na zdjęciu ust może to troszkę dziwnie wygląda, ale była chyba ta pomadka położona na resztki innej. :P

Cena odpowiednia, nie za droga, nie za tania - w sam raz na mój budżet. Ładne opakowanie. Póki co nie wytarło się jak inne, więc jest super. Test noszenia w torebce wśród innych błyszczyków, pomadek i balsamów zdany. (Tak - noszę tego dużo w swojej torebce - takie wariactwo :D ).

Ostatnio tak naprawdę nie miałam okazji jej nakładać, do pracy jest za ciemna, a jak teraz choruję to nie mam ochoty w ogóle się malować i tego nie robię. Dziwnie się z tym czuję wychodząc na zakupy, ale moja cera jest mi za to wdzięczna bo znacznie jej stan się poprawił. :)
Więc polecam odstawienie malowania się raz na jakiś czas, chociaż przez tydzień. Dobrze Wam to zrobi dziewczyny i same też pewnie lepiej się poczujecie. Mi było bardzo ciężko przyzwyczaić się do braku makijażu, ale dzięki temu czuje się swobodniej. :)




Polecam zdecydowanie. Bardzo cieszę się, iż skusiłam się na Golden Rose. Też bardzo chciałam mieć no to mam i jestem zadowolona.

Pozdrawiam,
Janettt

ZAKUPY NA ezebra.pl

ZAKUPY NA ezebra.pl


Witam!

Przerwy wystarczy w pisaniu bloga, a że teraz leżę chora w łóżku (na domiar złego dostałam rano okresu i zwijałam się z bólu - tabletki muszę brać zanim zacznie mnie brzuch boleć, ale dziś nie zdążyłam niestety i umierałam przez 2 godziny) - zatem mam czas pomęczyć się na mulącym netbook'u siostry i trochę popisać, ale myślę, że jak dobrze pójdzie to w tym miesiącu będę miała swój lapek, tylko muszę tą kasę najpierw odłożyć, bo znów się rozejdzie jak poprzednia - nie umiem się powstrzymać przed wydawaniem. To zawsze była moja wada, z której powodu źle się czuję, no ale taka ludzka natura (no może kobieca wg stereotypów). Taka ze mnie właśnie ekonomistka od siedmiu boleści. :D Czas to jednak zmienić. 



Żeby Was już tymi bzdetami nie zanudzać, postanowiłam napisać co znalazło się na liście moich zakupów z ostatnich 2 miesięcy. Dziś na pierwszy ogień idzie moja póki co ulubiona drogeria internetowa ezebra.pl. Nie jest drogo, sami się przekonacie o ile już jej nie znacie. :)

Przed Wami zatem moje łowy z ezebry z zamówień, których dokonałam w ciągu 2 miesięcy jak już wspomniałam, a było ich 3. Dziwie się, że mi wypłaty starczyło. :P  Na zdjęciu brakuje jeszcze maseczki jednej do stóp i drugiej do dłoni oraz kilku rzeczy, które zamawiałam dla mamy. :) Mama już pyta kiedy znów zamawiam, bo bardzo się jej spodobała moja pasta - mama efekty zobaczyła po niej już po pierwszym myciu. :)




W moich zamówieniach znalazły się:

- DELIA BAZA POD MAKIJAŻ KORYGUJĄCA NIEDOSKONAŁOŚCI
Wartość: 11,40 zł
Ilość: 1 szt.
- PATYCZKI DO MANICURE Z DRZEWA POMARAŃCZY 10 SZTUK
Wartość: 1,00 zł
Ilość: 1 szt.
- FARMONA ODŻYWKA DO WŁOSÓW I SKÓRY JANTAR 100ML
Wartość: 8,85 zł
Ilość: 1 szt.
- FARMONA JANTAR SZAMPON DO WŁOSÓW FARBOWANYCH  330ML
Wartość: 9,59 zł
Ilość: 1 szt.
- SEMILAC BLOK POLERSKI DROBNOZIARNISTY 180 QUALITY
Wartość: 3,51 zł
Ilość: 1 szt.
- ECOCERA PUDER RYŻOWY SYPKI MATUJĄCY TRANSPARENTNY
Wartość: 18,90 zł
Ilość: 1 szt.
- LAMPA LED UV 9W MOSTEK MANICURE HYBRYDOWY
Wartość: 32,99 zł
Ilość: 1 szt.
- WACIKI BEZPYŁOWE PŁATKI 8 WARSTW 500 SZTUK
Wartość: 3,99 zł
Ilość: 1 szt.
- DERMA V10 ACETON KOSMETYCZNY OLEJEK JOJOBA 150ml
Wartość: 2,99 zł
Ilość: 1 szt.
- CLEANER ODTŁUSZCZACZ ŻELE HYBRYDY PĘDZLE 100ml l
Wartość: 3,95 zł
Ilość: 1 szt.
- OLIWKA DO SKÓREK I PAZNOKCI MELON 10ml
Wartość: 2,95 zł
Ilość: 1 szt.
- PILATEN BLACK CZARNA MASKA OCZYSZCZA SASZETKA 6G
Wartość: 3,50 zł ( 1,75 zł za 1 szt.)
Ilość: 2 szt.
- GOLDEN ROSE MIRACLE LASH TUSZ POGRUBIAJĄCY CZARNY
Wartość: 7,99 zł
Ilość: 1 szt.
- PALEC DO ĆWICZEŃ ZDOBIENIA TRENINGU MANICURE
Wartość: 1,00 zł
Ilość: 1 szt.
- MARION PARAFINOWA KURACJA DLA DŁONI 
Wartość: 1,79 zł
Ilość: 1 szt.
- MARION SPA PARAFINOWA KURACJA STÓP PEELING MASKA
Wartość: 1,88 zł
Ilość: 1 szt.



- SONDA DWUSTRONNA DO ZDOBIENIA PAZNOKCI NIEBIESKA
Wartość: 1,35 zł
Ilość: 1 szt.
- DONEGAL GĄBKA DO MAKIJAŻU TRÓJKĄTNA 4 SZTUKI 4305 (zdjęcie na dole)
Wartość: 5,39 zł
Ilość: 1 szt.
- PYŁEK OPALIZUJĄCY EFEKT SYRENKI CRYSTAL SŁOICZEK
Wartość: 2,69 zł
Ilość: 1 szt.
- GOLDEN ROSE VELVET MATTE POMADKA MATOWA SZMINKA 29
Wartość: 10,39 zł
Ilość: 1 szt.
- BANIA AGAFII SZAMPON SPECJALNY AKTYWATOR WZROSTU
Wartość: 3,26 zł
Ilość: 1 szt
.- EUCRYL FRESHMINT PASTA WYBIELAJACA DO ZĘBÓW
Wartość: 6,59 zł
Ilość: 1 szt.
- GREEN PHARMACY HERBAL COSMETICS KREM DO TWARZY TŁUSTY PRZECIWZMARSZCZKOWY Z ARGANEM (dla mamy)
Wartość: 8,09 zł
Ilość: 1 szt.
- ASTOR INTENSYWNY LAKIER FASH`N STUDIO NR 295 (dla siostry)
Wartość: 3,99 zł
Ilość: 1 szt.
- EVREE INSTANT HELP KREM RATUNEK DLA RĄK 75ML (dla mamy)
Wartość: 7,19 zł
Ilość: 1 szt.
- DELIA OSUSZACZ LAKIERU DO PAZNOKCI W SPRAYU 50ML (dla mamy)
Wartość: 4,50 zł
Ilość: 1 szt.

No - sporo tego. ;) Jeżeli chodzi o kosmetyki Farmony, chciałam kupić cały zestaw za 20 -parę zł, ale niestety podczas składania zamówienia już się rozeszły. Jak pamiętacie, albo i nie o wcierce Jantar już pisałam TUTAJ.
O pomadce z GR już pisałam na dresscloudzie TUTAJ. :)

<- Kremik tłusty do twarzy podbieram czasem mamie bo jest naprawdę fajny. :P
Na Banii Agafii się zawiodłam i nie chodzi mi tu o działanie jakim miał być porost włosów..
Lakier Astor nie powiem do czego się nadaje - 2 warstwy to za mało, choć sam kolor nie najgorszy.

Pasta do zębów spisuje się dobrze jak proszek do zębów tej firmy. :)
Gąbeczki jak dla mnie za miękkie, chyba wypróbuje ich do wzorków na pazurkach.
No a lampa za słaba jak na mnie - za dużo cierpliwości potrzeba, a ja jej nie mam. :P
Oliwkę musiałam kupić do skórek i paznokci, bo swojej kaktusowej z NeoNail zapomniałam od siebie z domu zabrać.
A tuszu jeszcze nie używam, bo zapomniałam, że go zamówiłam i kupiłam inny ->  który póki co świetnie się sprawdza, dlatego ten z GR  jest jeszcze w folii. ;) 
"Czarnej" maseczki jeszcze nie testowałam, tj. tuszu do rzęs. A tuszu nie używam, bo zapomniałam, że go zamówiłam i w Naturze kupiłam sobie inny. :)
Więcej chyba na razie nie ma co pisać. ;)

Pozdrawiam,
Janettt
Copyright © 2014 Świat obiektywem Janettt , Blogger